top of page
Search

Naša cesta s Dion FortuneNa našich cestách a v štúdiu okultných textov, sa stretávame s množstvom rôznych inšpiratívnych osobností, ktoré ovplyvnili dnešný moderný prístup k mágií.


Medzi tieto významné osobnosti patrí aj britská okultistka Dion Fortune

(vlastným menom Violet Mary Firth-Evans, 1890-1946), ktorá bola zároveň psychologičkou, spisovateľkou a v neposlednom rade aj silným médiom.


Počas svojej psychoterapeutickej praxe v psychoanalytickom smere, sa začala zaoberať o oblasť okultizmu skrz prednášky a príspevky Teozofickej spoločnosti.


Jej záujem v tejto oblasti však začal už oveľa skôr. Ako sama popisuje, už od obdobia jej ranného detstva mala zážitky vízii o Atlantíde a komunikácii s bytosťami vyšších sfér, tento talent sa jej neskôr počas života darilo šikovne rozvíjať.

V rámci svojej praxe aktívne využívala tranzové techniky pre komunikáciu s Osvietenými Majstrami s ktorými spolupracovala.


Počas jej života bola súčasťou viacerých okultných lóží, vrátane Hermetického rádu Zlatého úsvitu a aj vyššie spomínanej Teozofickej spoločnosti.

Neskôr založila Bratstvo vnútorného svetla, ktoré funguje dodnes ako okultné zoskupenie pod menom - Spoločnosť vnútorného svetla (Society of the Inner Light).


Do sveta mágie a okultizmu prispela dielami na tému obrannej mágie, Kabaly, univerzálnych metafyzických zákonitostí, ale aj informáciami o práci so zosnulými v európskom kontexte a tiež mnohým ďalším. Okrem týchto učebníc, Dion písala aj romány, v ktorých osvetľuje princípy a teórie zo svojich kníh skrz príbehy a príklady z praxe.

Týmto využíva svojský spôsob kódovaného odovzdávania okultných kľúčov, z ktorých čerpajú dodnes viaceré okultné komunity po celom svete, vrátane Wiccanov.


Vďaka jej príspevku je považovaná za významného autora ezoterickej literatúry 20. storočia.

Medzi jej ďalšie významné príspevky komunite patrí aj jej pomoc v tzv. Magickej bitke Británie, kde sa aj s jej nasledovníkmi podieľala na sérií magických ochranných zásahov Spojeného Kráľovstva pred útokmi nacistického Nemecka počas druhej svetovej vojny.

Súčasťou tohoto hnutia bol aj otec náboženstva Wicca - Gerald Gardner, spoločne s jeho nasledovníkmi.

Napriek úspechu tohoto zásahu si neskôr vypýtal množstvo obetí z rádu participujúcich.


V priebehu našich ciest po posvätných miestach Avalonu sme mali aj my šancu zavítať na miesto jej posledného odpočinku v Glastonbury, kde sme si uctili jej pamiatku a odovzdali vďaku za jej prínos a dary pre našu komunitu.


Dion bola skutočne významnou osobnosťou v oblasti modernej mágie a jej posolstvá dnes odovzdávame aj v rámci Avalon Magic hrdo ďalej, ďakujeme.


Odporúčaná študijná literatúra od Dion Fortune :

Aspects of Occultism

Dion Fortune's Book of the Dead

Psychic Self-Defense

Sane Occultism

The Cosmic Doctrine

The Esoteric Philosophy of Love and Marriage

The Mystical Qabalah

201 views

Bình luận


bottom of page