top of page
Search

Posledný spln v roku

Dňa 27. decembra o 01:33 hod. sa bude konať posledný spln v roku. Spln Mesiaca bude v znamení Raka, čo naznačuje výrazné energetické uvoľnenie pred koncom roka. Zbaviť sa emocionálnej záťaže, ktorú si nesieme od začiatku roku 2023, bude užitočné a vybitie tejto energie nám umožní vstúpiť do nového roka s pozitívnym a silným tónom. Spln Mesiaca nás odľahčí. S plánmi môžeme napredovať a naše srdcia budú otvorenejšie.


Splny sú chvíľami uvoľnenia, kde môžeme liečiť minulosť a dokončiť úlohy. Týmto splnom sa končí príbeh, ktorý sa začal počas novu v Rakovi 28. júna 2022. V tom momente sme prežívali prvé nové mesačné leto a teraz zdieľame prvý nov zimy.


Tento spln sa spája s expanzívnym Jupiterom, momentálne retrográdnym v znamení Býka, a so Saturnom, ktorý je v Rybách. Navyše, Čierna Luna Lilith, ktorá sa momentálne nachádza v Panne, sa spojí s Mesiacom v splne, aby priniesla nejakú extra silu. S viacerými planétami a asteroidom v hre môžeme posilniť naše emócie a zbaviť sa všetkých negatívnych pocitov alebo frustrácií, ktoré sme prechovávali. Táto energia prinesie slzy aj smiech.


Saturn nám pomôže vzdať sa vecí, ktoré nám už neslúžia, a budeme informovať vesmír, že sme pripravení ísť natrvalo ďalej. Pokiaľ robíme prácu na náprave minulých situácií a úzkosti, Saturn nám dá dar uistiť sa, že už túto bolesť nezažijeme. Čierna mesačná Lilith nás nabáda, aby sme sa oslobodili a uprednostnili svoje potreby, napriek tomu, čo si ostatní môžu myslieť. Aby sme sa vyhli frustrujúcim situáciám, musíme sa poučiť z minulých chýb a namiesto toho využiť tieto skúsenosti na napredovanie. Zamyslite sa nad tým, ako ste sa vyvinuli a ako môžete tento rast využiť na to, aby ste sa pohli vpred bez akejkoľvek záťaže alebo problémov z minulosti. Môže to byť aj čas na riešenie konfliktov s ostatnými.


V ten istý deň sa Chiron otočí priamo do Barana, čím ukončí svoju prechádzku, ktorá sa začala 23. júla. Verí sa, že Chiron, „liečiteľ, ktorý sa nedokázal vyliečiť sám“, nás podnecuje konfrontovať a pochopiť našu individuálnu a spoločnú bolesť. čo nám umožňuje pokročiť smerom k vyššiemu stavu. Od júla sme získali prehľad o tom, ako sa môžeme posilniť, zvládnuť svoju agresivitu a preskúmať svoje rany, aby sme určili najlepší spôsob, ako ich zväčšiť. Chiron sa obracia priamo v ten istý deň ako mesiac v splne, čo poskytuje príležitosť zlepšiť naše podmienky a dosiahnuť hlboké uzdravenie, ak sa zaviažeme vynaložiť úsilie.


Spln v Rakovi je čas využiť silný pocit v našich srdciach ako katalyzátor na transformáciu našich životov k lepšiemu. Možno zistíme, že energia tohto obdobia je hore-dole a nie je konzistentná, ale jeden úžasný záver je, že meníme naše perspektívy. Aj keď by sme sa možno chceli držať určitých situácií alebo vzťahov, je lepšie neprechovávať výčitky, pretože ak ich pustíme, budeme sa cítiť viac schopní držať priestor pre iné veci, ktoré sú v našich životoch zmysluplné.


Tento spln v nás vyvolá pocit, akoby z našich pliec a sŕdc bola zdvihnutá veľká váha, čo nám umožní nový začiatok v roku 2024. Preto je dôležité, aby sme využili toto obdobie na to, aby sme sa posunuli od všetkých emócií, ktoré za posledných 18 mesiacov v našich mysliach. Sme múdrejší a dokážeme sa viac naplniť a zbaviť sa väzieb, ktoré nás brzdia.


Požehnaný spln praje Avalon Magic

21 views

Comments


bottom of page